Strefa czasowa UTC+2godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
  Podgl膮d wydruku

  Sygnalizowanie skr臋tu na rondzie
Autor Wiadomo艣膰
    PostZamieszczono: 06 sie 2014, 17:56 
Offline

Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2014, 17:34
Witam, jestem nowa na forum.
Dr臋cz膮 mnie pytania odno艣nie sygnalizowania zjazdu i b艂臋d贸w kierowc贸w, wi臋c postanowi艂am je zada膰.
Kr贸tko przedstawi臋 sytuacj臋. Sta艂am przed ruchliwym rondem, chcia艂am w艂膮czy膰 si臋 do ruchu. Auto, kt贸re by艂o na rondzie, da艂o sygna艂 skr臋tu w moj膮 ulic臋, w艂膮czy艂am si臋 do ruchu, jednak auto nie opu艣ci艂o ronda. Chc膮 unikn膮膰 uderzenia w ty艂, zjecha艂am na kraw臋偶nik (na szcz臋艣cie sko艅czy艂o si臋 tylko otarciem mojego przedniego ko艂a). Kobieta w aucie, gdy ju偶 sko艅czy艂a pokazywa膰 palec i tr膮bi膰, stwierdzi艂a 偶e "mo偶e dawa膰 kierunkowskaz i nie skr臋ca膰, a moim obowi膮zkiem jest czeka膰 a偶/czy skr臋ci, bo mimo wszystko mam ust臋powa膰 pierwsze艅stwa". Szczerze zg艂upia艂am, od 12 lat jestem kierowc膮, raczej spokojnym, r贸偶ne teorie s艂ysza艂am, ale ta- o dawaniu kierunkowskazu i robieniu co si臋 chce- mnie zaskoczy艂a. My艣la艂am, 偶e sygnalizacja-sygnalizuje zamiar kierowcy, ale mog臋 si臋 myli膰. St膮d pytania: 1. Je艣li jednak dosz艂oby do kolizji j/w, kto za ni膮 odpowiada- os. kierowca na rondzie, czy kierowca w艂膮czaj膮cy si臋? 1a) Jak chodzi o post臋powanie mandatowe- to jest moje s艂owo, przeciwko s艂owu 2-go kierowcy, czy mo偶na jako艣 sprawdzi膰 jak dosz艂o do kolizji ? 2. Czy to dotyczy r贸wnie偶 w艂膮czania si臋 do g艂贸wnej ulicy, gdy kierowca na g艂贸wnej sygnalizuje zjazd, a nast臋pnie tego nie robi i dojdzie do kolizji z os. wyje偶d偶aj膮c膮 z podporz膮dkowanej? 3. Czy we wszystkich przypadkach (jak stwierdzi艂a niefajna pani z ronda) powinnam czeka膰, a偶 kierowca ju偶 skr臋ci? I ostatnie 4. Cz臋sto je偶d偶膮 ze mn膮 dzieci, w przypadku j/w- (je艣li wraca艂abym z przedszkola) w sytuacji j/w-istnieje przwdopodobie艅stwo, 偶e kierowca na rondzie trafi艂aby w moje 2 letnie dziecko w siedzonku z ty艂u-jak powinnam si臋 zachowa膰? Z g贸ry dzi臋kuj臋 za odpowied藕.


Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
 

  Re: Sygnalizowanie skr臋tu na rondzie
    PostZamieszczono: 02 kwie 2015, 13:59 
Offline

Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2015, 13:54
Co do punktu 4 jestem zupe艂nie pewny, 偶e przede wszystkim powinna Pani udzieli膰 pierwszej pomocy temu dziecku.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Pier艣cionki zar臋czynowe


Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
 

  Re: Sygnalizowanie skr臋tu na rondzie
    PostZamieszczono: 29 wrz 2016, 15:29 
Offline

Posty: 12
Rejestracja: 15 wrz 2016, 08:59
A ja powiem tak: zje偶d偶asz z ronda to sygnalizuj - uchroni to przed wypadkami, a o to w艂a艣nie chodzi.


Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
 

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


  Kto jest online

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Google [Bot] i 2 go艣ci


Nie mo偶esz tworzy膰 nowych temat贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Przejd藕 do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group alveo