Strefa czasowa UTC+2godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
  Podgląd wydruku

  Sygnalizowanie skrętu na rondzie
Autor Wiadomość
    PostZamieszczono: 06 sie 2014, 17:56 
Offline

Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2014, 17:34
Witam, jestem nowa na forum.
Dręczą mnie pytania odnośnie sygnalizowania zjazdu i błędów kierowców, więc postanowiłam je zadać.
Krótko przedstawię sytuację. Stałam przed ruchliwym rondem, chciałam włączyć się do ruchu. Auto, które było na rondzie, dało sygnał skrętu w moją ulicę, włączyłam się do ruchu, jednak auto nie opuściło ronda. Chcą uniknąć uderzenia w tył, zjechałam na krawężnik (na szczęście skończyło się tylko otarciem mojego przedniego koła). Kobieta w aucie, gdy już skończyła pokazywać palec i trąbić, stwierdziła że "może dawać kierunkowskaz i nie skręcać, a moim obowiązkiem jest czekać aż/czy skręci, bo mimo wszystko mam ustępować pierwszeństwa". Szczerze zgłupiałam, od 12 lat jestem kierowcą, raczej spokojnym, różne teorie słyszałam, ale ta- o dawaniu kierunkowskazu i robieniu co się chce- mnie zaskoczyła. Myślałam, że sygnalizacja-sygnalizuje zamiar kierowcy, ale mogę się mylić. Stąd pytania: 1. Jeśli jednak doszłoby do kolizji j/w, kto za nią odpowiada- os. kierowca na rondzie, czy kierowca włączający się? 1a) Jak chodzi o postępowanie mandatowe- to jest moje słowo, przeciwko słowu 2-go kierowcy, czy można jakoś sprawdzić jak doszło do kolizji ? 2. Czy to dotyczy również włączania się do głównej ulicy, gdy kierowca na głównej sygnalizuje zjazd, a następnie tego nie robi i dojdzie do kolizji z os. wyjeżdżającą z podporządkowanej? 3. Czy we wszystkich przypadkach (jak stwierdziła niefajna pani z ronda) powinnam czekać, aż kierowca już skręci? I ostatnie 4. Często jeżdżą ze mną dzieci, w przypadku j/w- (jeśli wracałabym z przedszkola) w sytuacji j/w-istnieje przwdopodobieństwo, że kierowca na rondzie trafiłaby w moje 2 letnie dziecko w siedzonku z tyłu-jak powinnam się zachować? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Sygnalizowanie skrętu na rondzie
    PostZamieszczono: 02 kwie 2015, 13:59 
Offline

Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2015, 13:54
Co do punktu 4 jestem zupełnie pewny, że przede wszystkim powinna Pani udzielić pierwszej pomocy temu dziecku.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Pierścionki zaręczynowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 

  Re: Sygnalizowanie skrętu na rondzie
    PostZamieszczono: 29 wrz 2016, 15:29 
Offline

Posty: 12
Rejestracja: 15 wrz 2016, 08:59
A ja powiem tak: zjeżdżasz z ronda to sygnalizuj - uchroni to przed wypadkami, a o to właśnie chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


  Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group alveo