Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 
  Podgl─ůd wydruku

Prewencja
Autor Wiadomo┼Ť─ç
    PostZamieszczono: 30 pa┼║ 2011, 15:11 

Jako czynna policjantka napisze jak wygl─ůda m├│j "typowy" dzie┼ä pracy bior─ůc pod uwag─Ö 3zmianowy system :)
Godzina 4:45 rano - wstaje, doprowadzam si─Ö do porz─ůdku itd. i o 5:30 wychodze do pracy. Na komisariacie jestem oko┼éo godz. 5:45 i w├│wczas za┼éatwiam swoje formalno┼Ťci zwi─ůzane z pobytem w pracy. Tak┼╝e wtedy odbywa si─Ö "odprawa" czyli wykaz spraw, kt├│rymi mamy si─Ö zaj─ů─ç - jako i┼╝ pracuje w prewencji to po prostu jest to plan w jakich godzinach patrolujemy dany rejon, autem, pieszo etc. Oczywi┼Ťcie jest to b. og├│lnikowe bo w ci─ůgu dnia mog─ů zdarzy─ç si─Ö r├│┼╝ne rzeczy. Wzgl─Ödnie na rannej zmianie jest spokojnie z racji tego, ┼╝e ludzie s─ů w szko┼éach,pracy, etc. dlatego rzadko zostaje po godzinach w pracy na rannej zmianie. Przyk┼éadowo - kto┼Ť dzwoni pod 997 i m├│wi b├│jka w miejscu XXX. Wtedy dy┼╝urny kieruje najbli┼╝szy wolny patrol jaki jest w to miejsce. Patrol ├│w przyjmuje zg┼éoszenie i na koniec s┼éu┼╝by musi zda─ç wszystkie interwencje z danego dnia wraz z ich opisem - jest to najzwyczajniejsze w ┼Ťwiecie rozliczanie si─Ö. Ilo┼Ť─ç przekazanych interwencji dy┼╝urnego danemu patrolowi (a dy┼╝urny ma spisane to u siebie) musi r├│wna─ç si─Ö ilo┼Ťci zdanych na koniec pracy druk├│w interwencji danego patrolu. I dlatego nieraz trzeba zosta─ç po godzinach.
Zmiana popo┼éudniowa (14-22) jest ju┼╝ zmian─ů o wiele gorsz─ů bo w├│wczas jest najwi─Öcej zg┼éosze┼ä, bijatyk, awantur, etc. Rzadko si─Ö zdarza bym z pracy wysz┼éa punktualnie o 22, bo bardzo cz─Östo te┼╝ zg┼éosze┼ä jest du┼╝o w godz. 21:20-22, gdy patrole Stra┼╝y Miejskiej zje┼╝d┼╝aj─ů do bazy i nowe wyje┼╝d┼╝aj─ů po 22.
22-6 - Gdyby nie rejon, w kt├│rym s┼éu┼╝─Ö to poza weekendami by┼éaby to spokojna zmiana...Niestety w moim rewirze czynny jest ca┼éodobowy sklep monopolowy wi─Öc de facto zw┼éaszcza latem nie jest to bezpieczne miejsce dla os├│b postronnych. Wg moich informacji prawie 95% incydent├│w w tamtym miejscu dokonywana jest pod wp┼éywem alkoholu. A sklep mimo naszych pr├│┼Ťb i rozm├│w z w┼éa┼Ťcicielem nie ma monitoringu.

W sumie to wszystko. W razie czego pyta─ç :)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____
Starszy Sier┼╝ant Policji

Linia alarmowa policji. W chwili obecnej wszystkie linie s─ů zaj─Öte. Prosz─Ö czeka─ç na zg┼éoszenie operatora. Rozmowa jest nagrywana

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Re: Prewencja
    PostZamieszczono: 30 pa┼║ 2011, 17:43 

Jeżeli chodzi o pracę w prewencji , to jak długo pracuje się w tym oddziale, ja mam takie informacji że:
a) 3 lata od rozpoczecia pracy w policji, jeżeli brak jest wykształcenia wyższego
b) 1 rok, je┼╝eli jest si─Ö po studiach wy┼╝szych
nie wiem tylko na ile te info s─ů zgodne z prawd─ů, bo to gdzie┼Ť zas┼éyszane, nie do ko┼äca z pewnego ┼║r├│d┼éa ;)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 30 pa┼║ 2011, 18:37 

Informacje masz dobr─ů. Ja w prewencji pracuje ju┼╝ 7 rok, ale z wyboru. Cho─ç mog┼éam po roku poprosi─ç o przeniesienie bo mam wy┼╝sze wykszta┼écenie. Przy czym w praktyce tj. tak - jak maj─ů gdzie┼Ť wolne miejsca to rozpatrz─ů podanie o przeniesienie. Je┼Ťli nie to trzeba niestety zosta─ç dalej w prewencji.

Linia alarmowa policji. W chwili obecnej wszystkie linie s─ů zaj─Öte. Prosz─Ö czeka─ç na zg┼éoszenie operatora. Rozmowa jest nagrywana

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 30 pa┼║ 2011, 20:58 

Angela82 pisze:
. Je┼Ťli nie to trzeba niestety zosta─ç dalej w prewencji.

Niestety? Chyba nie jest tak ┼║le skoro dobrowolnie ju┼╝ 7 rok w tym oddziale pracujesz? ;)

Dzi─Öki za odp. :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 30 pa┼║ 2011, 21:11 

ogólnie to ja też znam osoby tzn od mojej znajomej brat jest w Policji to on pracuje ponad rok czasu i ma teraz trzeci rok studiów i jest w dochodzeniówce :-) to chyba nie tak do końca z tymi trzema latami jest :) to samo mój wujek :) po dwóch latach pracy był w dochodzeniówce a wyższego nie ma :) bo w ostatnio z nim gadałem na temat Policji i ogólnie na temat Multi mi się dowiedział co nieco :) a on pracuje chyba 10-11 lat już :)

Jak kto┼Ť potrzebuje informacji porad czy czegokolwiek i na jakikolwiek temat odno┼Ťnie MS, TWO, TSF itd to gg ->77502815 poniewa┼╝ nie mam czasu ┼╝eby tutaj wchodzi─ç i odpisywa─ç :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 30 pa┼║ 2011, 21:40 

Powinnam napisa─ç stety/niestety.
Co do prewencji to jest tam najwi─Öcej przydziele┼ä ale jak komu┼Ť si─Ö uda to idzie gdzie indziej :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

test MS
    PostZamieszczono: 30 pa┼║ 2011, 21:55 

czy mozesz mi podpowiedziec jak pisac na tescie na pytanie np. czy wchodze do kina bez biletu jesli wiem ze nie zostane zauwazony, albo jak poukladac odpowiedzi na pytanie o wa┼╝no┼Ťc cech dla siebie choc wiadomo ze sie odpowiadac powinno tak jak wczesniej...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 30 pa┼║ 2011, 22:23 

Odpowiedz tak jak Ci radzi sumienie...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 31 pa┼║ 2011, 01:12 

a powiedz co mozna np wymienic w cechach negatywnych jak pyta.podaj jakis przyklad

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 31 pa┼║ 2011, 20:18 

ja mia┼éem to pytanie z kinem dzi┼Ť na MS i da┼éem ┼╝e tak :) pisa┼éem co my┼Ťla┼éem i pierwsz─ů my┼Ťl ale i tak czuj─Ö ┼╝e chyba nie zda┼éem ale z innego powodu.

Jak kto┼Ť potrzebuje informacji porad czy czegokolwiek i na jakikolwiek temat odno┼Ťnie MS, TWO, TSF itd to gg ->77502815 poniewa┼╝ nie mam czasu ┼╝eby tutaj wchodzi─ç i odpisywa─ç :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 01 lis 2011, 18:51 

co miało znaczyc to ze nie pisz za duzo bo nerwowy jestes??:)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 02 lis 2011, 12:38 

buczo84 - ten test nie ma na celu pokaza─ç jakim jeste┼Ť idea┼éem cz┼éowieka i ci─ůgle jest to w nim wspominane :) (np mia┼éem pytanie z tym kinem i odpowiedzia┼éem ┼╝e tak i np kolejne czy czasami bywa┼éem u dyrektora w szkole za z┼ée zachowanie te┼╝ tak :) nie zawsze by┼éem "pilnym uczniem" jak to bylo p├│┼║niej w liceum kiedy zm─ůdrza┼éem :) tylko zdarza┼éo si─Ö czy to w podstaw├│wce czy gimnazjum jak my┼Ťl─Ö du┼╝ej ilo┼Ťci ch┼éopakom ) Odpowiadaj jak uwa┼╝asz i jak jest z Tob─ů i staraj si─Ö trzyma─ç tego co odpowiesz w ca┼éym te┼Ťcie :) bo jest kilka pyta┼ä co s─ů podobne albo i nawet s┼éowo w s┼éowo takie same :) ja odpowiedzia┼éem na kilka pyta┼ä tak ┼╝e powinienem napisa─ç nie bo mog─ů one zawa┼╝y─ç na wszystkim, ale po co ? lepiej by─ç szczerym i napisa─ç jakim si─Ö jest naprawd─Ö ni┼╝ k┼éama─ç i si─Ö pogubi─ç w po┼éowie testu :) tak─ů taktyk─Ö przyj─ů┼éem na ten test :) nie zdam trudno spr├│buj─Ö za rok, dwa :) ewentualnie do innych s┼éu┼╝b mundurowych jak wojsko czy s┼éu┼╝by wi─Özienne :) ale nawet wtedy NA PEWNO spr├│buj─Ö do Policji kolejny raz bo zawsze chcia┼éem by─ç w Policji :) Troch─Ö mia┼éem problemy z pytaniami jeszcze dotycz─ůcymi pracy bo musia┼éem z kilku wybra─ç 3 - 5 a cz─Östo by┼éo tak ze wybra┼éem 1-2 a z innymi nie mia┼éem styczno┼Ťci wi─Öc sz┼éem tak jak my┼Ťla┼éem i uwa┼╝a┼éem :)
bo og├│lnie ma┼éo pracowa┼éem bo od razu po szkole postanowi┼éem startowa─ç do Policji. I uwa┼╝am ze tego typu pytania s─ů bezsensu bo teraz wi─Ökszo┼Ť─ç takich jak ja ludzi idzie do Policji i tam si─Ö wyk┼éada bo nie mieli styczno┼Ťci z prac─ů albo w┼éasn─ů firm─ů... jak si─Ö Pani psycholog o to doczepi to powiem szczerze ┼╝e tak uwa┼╝a┼éem i takie jest moje zdanie na ten temat bo znam siebie i wiem jakbym zareagowa┼é :)

buczo84 pisze:
co miało znaczyc to ze nie pisz za duzo bo nerwowy jestes??:)

Poniewa┼╝ to ┼║le jak policjant jest nerwowy i wybuchowy :) ja np w pytaniu CZY MASZ OCHOT─ś CZASAMI KL─ä─ć ? odpowiedzia┼éem ┼╝e TAK, w nast─Öpnym CZY MASZ OCHOT─ś CZASEM ZROBI─ć CO┼Ü Z┼üEGO? odpowiedzia┼éem ┼╝e NIE, by┼éo jeszcze CZY MASZ OCHOT─ś CZASEM ZROBI─ć CO┼Ü GORSZ─äCEGO NIEMORALNEGO ? odpowiedzia┼éem ┼╝e NIE, a w pytaniu MAM CZASEM OCHOT─ś CO┼Ü ST┼üUC odpowiedzia┼éem ┼╝e TAK :) uwa┼╝am si─Ö za osob─Ö ┼Ťrednio nerwow─ů :) ale nie tak─ů kt├│ra ma ochot─Ö zrobi─ç jakie┼Ť z┼ée rzeczy podczas tego :) bo ka┼╝dy cz─Östo chyba klnie jak si─Ö zdenerwuje :) albo ma ochot─Ö co┼Ť st┼éuc :) a to jest normalna reakcja cz┼éowieka cz─Östo :) a po drugie tam jest s┼éowo CZASEM a CZASEM to mo┼╝e by─ç raz na miesi─ůc, p├│┼é roku, rok :) jak dasz NIE to raczej by wysz┼éo ze NIGDY nie jeste┼Ť nerwowy co jest na pewno nieprawd─ů bo ka┼╝dy cz┼éowiek jest nerwowy :) taka natura :) tak samo odpowiada┼éem na pytanie NIE UWA┼╗AM SI─ś ZA CZ┼üOWIEKA BARDZIEJ NERWOWEGO NI┼╗ INNI da┼éem ┼╝e tak, i takie samo pytanie by┼éo z NIE UWA┼╗AM SI─ś ZA CZ┼üOWIEKA BARDZIEJ WRA┼╗LIWEGO NI┼╗ INNI da┼éem to samo ┼╝e tak :) i uwa┼╝aj na pytania typu JESTEM OSOB─ä CIERPLIW─ä ja da┼éem nie i inni te┼╝ tak my┼Ťl─ů, a za chwile patrze pytanie JESTEM OSOB─ä NIECIERPLIW─ä to odpowiedzia┼éem ┼╝e tak i inni te┼╝ tak my┼Ťl─ů. Co do wad o jakie pyta┼ée┼Ť to ja powiem bo mam w pi─ůtek rozmow─Ö
- niecierpliwy
- uparty
- leniwy ale tylko w sprawach zwi─ůzanych z rutyn─ů w domu tj sprz─ůtanie itd :)
ewentualnie ba┼éaganiarz i lubi─ůcy robi─ç na z┼éo┼Ť─ç osobom bliskim :)

Jak masz pytania odno┼Ťnie MS to pytaj :) a powiem Ci to co wiem i na co masz uwa┼╝a─ç :) chocia┼╝ sam czuj─Ö negatyw ale nie przez zadania o osobowo┼Ť─ç tylko przez zadania typu te z tymi wzorkami co si─Ö robi─ů coraz bardziej zniekszta┼écone bo mam ca┼ée niestety ┼║le :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 02 lis 2011, 14:01 

wi─Öc jesli da┼ées ┼╝e tak a przedtem napisa┼ée┼Ť ze jestes uczciwy to juz wysz┼éo ze k┼éammiesz i pozamiatane...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 02 lis 2011, 14:11 

ale nie da┼éem nic ┼╝e jestem uczciwy bo nie mia┼éem takiego pytania dotycz─ůcego uczciwo┼Ťci :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 02 lis 2011, 14:16 

dzieki ze chcesz pom├│c:) no ale je┼Ťli odpowiadasz UWA┼╗AM SI─ś ZA CZ┼üOWIEKA BARDZIEJ NERWOWEGO NI┼╗ INNI i da┼ées tak to czy nie wyjdzie ┼╝e jestes zbyt nerwowy na POLICJANTA?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 02 lis 2011, 14:28 

da┼éem ┼╝e tak ale tam by┼éo pytanie NIE UWA┼╗AM SI─ś ZA CZ┼üOWIEKA BARDZIEJ NERWOWEGO NI┼╗ INNI :) to NIE jest linijke wy┼╝ej i chyba pomin─ůle┼Ť :) jak co┼Ť jeszcze b─Ödziesz chcia┼é wiedzie─ç to pisz :) zagl─ůdam tutaj co jaki┼Ť czas w dniu z nud├│w :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 02 lis 2011, 15:09 

To chyba temat o prewencji, nie o MS...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 02 lis 2011, 15:42 

Angela82 ale tak naszedł na temat więc udzieliłem mu kilka informacji :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 03 lis 2011, 22:41 

Angela82, czy cz─Östo spotyka┼éa┼Ť/spotykasz si─Ö z dyskryminacja ze strony koleg├│w z pracy? Przyk┼éadowo taki patrol czy interwencja, gdzie odpowiadacie jedno za drugie i musicie na sobie wzajemnie polega─ç...
Je┼Ťli mog─Ö zapyta─ç, to czy po tylu latach pracy w tak specyficznym zawodzie, mo┼╝na na prawd─Ö pogodzi─ç s┼éu┼╝b─Ö i w miar─Ö normalne ┼╝ycie rodzinne?

a tak btw z nicku wnioskuje, ze jeste┼Ť tylko 2 lata starsza ode mnie ;)... ┼╝a┼éuj─Ö, ┼╝e sama nie mog─Ö pochwali─ç sie takim sta┼╝em, ale mo┼╝e jeszcze przed 30tk─ů zd─ů┼╝─Ö zrealizowa─ç to swoje marzenie 8-)

Pozdrawiam i ┼╝ycz─Ö samych sukces├│w i jak najwi─Öcej spokoju w pracy :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 04 lis 2011, 08:53 

bolq - powiedz o co chodzi dokladnie z tymi pytaniami zeby poukladac odpowiedzi wzgledem waznosci dla siebie i nalezyodpowiadac tak jak wczesniej w innego rodzaju pytaniach:)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 04 lis 2011, 15:51 

buczo84 - masz pouk┼éadane z jednego boku zdania i musisz je pouk┼éada─ç tak jak Ty uwa┼╝asz wzgl─Ödem siebie :) najlepsze jest to ┼╝e mog─ů Ci─Ö niekt├│re nie dotyczy─ç a i tak musisz je u┼éo┼╝y─ç :) i najlepiej trzymaj si─Ö ci─ůgle swojej wersji i uwa┼╝aj ┼╝eby nie u┼éo┼╝y─ç tego tak ┼╝e mo┼╝e to ┼Ťwiadczy─ç o tym ┼╝e co┼Ť nakr─Öci┼ée┼Ť :) staraj si─Ö zapami─Öta─ç kolejno┼Ť─ç w poprzednich u┼éo┼╝onych oraz jak wcze┼Ťniej odpowiada┼ée┼Ť :) i jak co┼Ť to pytaj w dziale z MultiSelect :) nie za┼Ťmiecajmy im tutaj tematu :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 05 lis 2011, 14:18 

buczo84 pisze:
bolq - powiedz o co chodzi dokladnie z tymi pytaniami zeby poukladac odpowiedzi wzgledem waznosci dla siebie i nalezyodpowiadac tak jak wczesniej w innego rodzaju pytaniach:)

Buczo nie r├│bcie z bloq ┼Ťmietnika z tego tamatu :roll: o MS mo┼╝ecie do b├│lu si─Ö wypowiada─ç w innym dziale!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 05 lis 2011, 14:47 

napisa┼éem to wy┼╝ej ┼╝eby┼Ťmy si─Ö do dzia┼éu MS z t─ů rozmow─ů przenie┼Ťli :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 05 lis 2011, 17:48 

czekam na MS dostałem mandat 50zl za mprzejscie w miejscu niedozwolonym ale policjant powiedział ze to mnie nie zdyskwalifikuje. CZY TO PRAWDA KWP ŁÓDZ?????

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 15 mar 2012, 21:33 

panowie i panie powied┼║cie mi jak to jest z drog├│wk─ů jak mo┼╝na si─Ö tam dosta─ç zaczynaj─ůc oczywi┼Ťcie od prewencji

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PostZamieszczono: 07 pa┼║ 2017, 16:24 

Mam pytanie odno┼Ťnie prewencji.Czy jest to osobna jednostka czy po prostu ka┼╝dy m┼éody policjant tam trafia?
Tak do rzeczy "m├│wi─ůc"przeczyta┼éam w necie ┼╝e do prewencji mo┼╝e zg┼éosi─ç si─Ö osoba z wykszta┼éceniem zawodowym.Zdziwi┼éo mnie to bo na ka┼╝dej stronie odno┼Ťnie pracy w policji pisze ┼╝e wym├│g. to wyk.┼Ťrednie .Ja dopiero chodz─Ö zaocznie do LO.Mo┼╝e znajdzie si─Ö kto┼Ť kto potrafi pom├│c w tym temacie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.